Nawet milion złotych mniej na inwestycje drogowe może mieć gmina Przygodzice w przyszłym roku budżetowym. Informacje są niepokojące, a wszystko przez echa światowego kryzysu. Samorząd otrzyma mniej pieniędzy z wpływów z podatku PIT i CIT. Gmina spieszy się więc z inwestycjami, by zrobić jak najwięcej jeszcze w tym roku.


Ponad 2 miliony złotych – tyle w 2010 roku Gmina Przygodzice wydała na inwestycje drogowe. Udało się m.in. wyremontować drogi gminne, partycypować w inwestycjach powiatowych oraz zlecić kilka przetargów. Niestety informacje z rządu są niepokojące – pieniędzy na inwestycje drogowe w kolejnym roku może być mniej i to nawet o milion złotych.


 


Zakończyła się niedawno przebudowa ulicy Chopina w Dębnicy. Na 400 metrowym odcinku drogi gminnej położono asfalt z pełnym odwodnieniem. Droga przygotowana jest także pod kolejne inwestycje takie jak kanalizacja czy inne media. Jak podkreślają mieszkańcy ta inwestycja była potrzebna i to od zaraz.


 


 


Gruntowna przebudowa ulicy Chopina była konieczna, bo w tamtym rejonie stale przybywa mieszkańców.


 


Przebudowa ulicy Chopina kosztowała gminę ponad 240 tys. złotych. Kolejne pół miliona samorząd wyda na remont ulic Krótkiej, Mostowej i Ślepej w Przygodzicach. W tym roku ma tam powstać jeszcze asfalt również z pełnym odwodnieniem. Prace trochę się opóźniają, Ekipę budowlaną zaskoczyły warunki atmosferyczne – samorząd wydłużył termin realizacji tej inwestycji o półtora tygodnia. Te trzy ulice - łącznie około pół kilometra – to kolejne drogi wyremontowane na tym osiedlu w Przygodzicach. Pozostanie jeszcze ulica Długa, ale to dopiero w przyszłym roku.


 


W gminie Przygodzice prace drogowe prowadzone są jeszcze na jednym odcinku w miejscowości Chynowa-Lipie. Na podbudowanym w ubiegłym roku, 600 metrowym odcinku drogi dojazdowej do gruntów rolnych, położno już asfalt. Dodatkowo ekipy budowlane wykonały 750 metrów podbudowy. Tam tez, zgodnie z założeniami ma powstać droga asfaltowa, tyle że nie w tym roku.