<p>W kaliskiej klasie okręgowej nie przestają zaskakiwać piłkarze Baryczy Jank&oacute;w Przygodzki. W sobotę zesp&oacute;ł trenera Jacka Mamota zanotował kolejne zwycięstwo, tym razem pokonał Polonię Kępno 2:0. Wygrana była tym cenniejsza, że właśnie w sobotę miały miejsce gł&oacute;wne obchody jubileuszu 60-lecia MLKS Barycz Jank&oacute;w Przygodzki.</p>
<p>Wyjątkowo mecz Baryczy z Polonią rozegrany został już w sobotę. Spotkanie poprzedziło bowiem uroczystości jubileuszu 60-lecia istnienia klubu z Jankowa Przygodzkiego. Nic więc dziwnego, że gospodarze w tak wyjątkowym dniu dla swojego klubu bardzo chcieli zwyciężyć.</p> <p>Od początku więc Barycz posiadała przewagę. W 15 minucie na 1:0 dla gospodarzy strzelił Krzysztof Jędrzejak. W kolejnych minutach na boisku emocji nie brakowało. Goście pr&oacute;bowali odrobić straty, ale to jednak gospodarze cieszyli się z drugiego gola. W 62 minucie bramkarza Polonii pokonał Dawid F&oacute;rmański i tym samym Barycz zanotowała zasłużoną wygraną 2:0.</p> <p>Sobotnia wygrana była więc doskonałym wprowadzeniem do gł&oacute;wnych obchod&oacute;w jubileuszu 60-lecia Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Barycz. Uroczysta akademia odbyła się w sobotnie popołudnie. Udział w niej wzięli ci wszyscy, kt&oacute;rzy na przestrzeni tych 60 lat związani byli i są nadal z Baryczą. Nie zabrakło też zaproszonych gości. Zasłużeni działacze, trenerzy i zawodnicy klubu otrzymali r&oacute;wnież specjalne odznaczenia resortowe.</p>