Najnowsze aktualności

Ostrovia pracuje nad formą
dzisiaj, 12:08

Wysoką skuteczność w meczach sparingowych prezentują piłkarze Ostrovii 1909. To najlepiej pokazuje, że zimowe przygotowania biało-czerwonych przebiegają we właściwy sposób. - Zespól solidnie trenuje, a najważniejsze, że moich podopiecznych omijają kontuzje - mówi Marcin Kałuża, trener ostrowskiego czwartoligowca. »

Więcej sztuki ulicznej w Jarocinie
dzisiaj, 12:08

Muzeum w Jarocinie otrzyma 50 000 złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu wzbogaci się o dzieła wykonane szablonem przez najważniejszych przedstawicieli polskiego street artu. Nowa kolekcja w powiązaniu z muralami w przestrzeni miejskiej ma wpisywać się w politykę promocyjną miasta. »

Pierwsze karty rozdane
dzisiaj, 12:08

Ruszył program Ostrowska Karta Przedsiębiorcy. Jego założeniem jest wprowadzenie wzajemnych zniżek i preferencji pomiędzy posiadaczami karty. Według władz miasta takie działanie przyczyni się do konsolidacji lokalnego środowiska biznesowego, pozwoli także wypromować ostrowskie produkty i usługi. Zdaniem miejskiej opozycji program nie wnosi nic wartościowego. »

W tłusty czwartek nie tuczą!
dzisiaj, 12:08

Puszysty, jednocześnie lekko zapadnięty i z jasną obwódką dookoła, oczywiście z nadzieniem różanym – uznaje się, że taki jest właśnie pączek idealny. Dziś w całej Polsce zjedzonych zostanie pewnie kilka milionów tych słodkich wyrobów, a tylko w naszym regionie pewnie kilkadziesiąt tysięcy. Każda z cukierni przez całą noc przygotowywała tysiące okrągłych pączków. »

Wysocko Małe: Policjanci użyli broni zgodnie z prawem
dzisiaj, 12:08

Oddali w sumie 6 strzałów. Cztery w powietrze - ostrzegające 57-latka, dwa w jego nogi. Jeden okazał się celny. Dwóch policjantów interweniujących 6 maja 2016 podczas awantury domowej w Wysocku Małym użyło służbowej broni zgodnie z prawem. Śledztwo w tej sprawie umorzono. Agresorowi grozi 10 lat za kratkami.  »

Ogrodzenie w centrum osiedla. Ludzie mają problem....
dzisiaj, 12:08

Część mieszkańców bloków przy ulicy Szamarzewskiego w Ostrowie ma problem. Chodzi o płot jaki stanął pod ich oknami, a który blokuje im dojście do ulicy ks. Kompałły. Płot zgodnie z prawem postawił właściciel terenu. W rozwiązanie problemu zaangażowało się miasto, które, jak się wydaje znalazło jego rozwiązanie. »

Wilcza kolacja w obiektywie fotopułapki
dzisiaj, 12:08

Pojawienie się na terenie nadleśnictwa Antonin zwierząt, które do złudzenia przypominały wilki wywołało nie lada sensację w całej Polsce już kilka tygodni temu. Pracownicy nadleśnictwa wierzą, że odpowiedź na pytanie czy to rzeczywiście prawdziwe wilki z krwi i kości przyszła wraz z powrotem ssaków do okolicznych lasów. »

Marszew do ministerstwa. Pleszew przekaże 45 hektarów
22. lutego 2017, 13:22

Rada Powiatu w Pleszewie wyraziła zgodę na przekazanie nieruchomości powiatowych w Marszewie na rzecz Skarbu Państwa. Jest to związane z planami przejęcia w 2018 roku przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zadań organu prowadzącego dla Zespół Szkół Przyrodniczo - Politechnicznych CKU w Marszewie. Samorząd przekaże m.in. działki zabudowane obiektami szkolnymi, park, warsztaty czy plac nauki jazdy. »
Archiwum {{ currentYear }} {{ months[currentMonth - 1] }}
Wybierz rok, z którego chciałbyś przeglądać wpisy:

Wyszukiwanie

Wiadomości

Wideo

Inne