Starosta ostrowski Włodzimierz Jędrzejak będzie ubiegał się o fotel prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jędrzejak to kandydat Porozumienia Społecznego – Lewica. Swój program wyborczy ujął w siedmiu punktach. Kandydata poparło w sumie 28 ostrowskich stowarzyszeń i organizacji.Dziś oficjalnie swoja działalność zainaugurowało Porozumienie Społeczne – Lewica. Szefem Rady Porozumienia został Seweryn Kaczmarek, który podkreślał ideę powołania porozumienia.


 


 


Radę Porozumienia Społecznego tworzy w sumie 28 sygnatariuszy i przedstawicieli, wśród nich znalazło się SLD, SDPL, UP, Stowarzyszenie Ordynacka, Ostrowskie Centrum Wolontariatu czy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. Kandydatem na prezydenta Ostrowa jest Włodzimierz Jędrzejczak, obecny starosta ostrowski.


 


 


Przemówienie starosty przyjęto owacjami na stojąco, gromkie brawa kilka razy pojawiały się podczas przemówienia starosty. Jędrzejak ma gotowy program wyborczy. Nazwał go „Siódemka dla Ostrowa Wielkopolskiego”. Pierwszy punkt – rozwój przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy, tu zwraca uwagę między innymi na Specjalną Strefę Ekonomiczną,


 


Drugi punkt – oświata, nauka i wychowanie, trzeci – mieszkalnictwo, czwarty- infrastruktura, handel, komunikacja, piąty- opieka społeczna, szósty – kultura, sport i wypoczynek i punkt siódmy- zaprzyjaźnić sie z Ostrowem. To hasła tego programu. Warto dodać, że każdy punkt jest bardzo szczegółowo opisany. Jędrzejak podczas swojego wystąpienia podkreślał, iż każdy z tych punktów wymaga konsekwentnej i systematycznej pracy.


 


 


Podczas konwencji podkreślano sukcesy Jędrzejaka,nie tylko te zawodowe ale i osobiste, to między innymi tytuł Europejczyk Roku 2005, Ostrowianin Roku 2006, Samorządowiec X-lecia, Samorządowy Lider Zarządzania w kategorii Transport, Mecenas Polskiej Ekologii. Przewodniczący Rady Porozumienia, były piłkarz ręczny wręczył Jędrzejakowi piłkę w szczypiorniaka. To symbol by tak jak Ostrovia walczy o wejście do ekstraligi, tak również Ostrów dołączył do ekstraligi miast.


Hasło wyborcze Jedrzejaka to Ostrów zasługuje na więcej. Jędrzejak od 8 lat jest starostka ostrowskim. Ma wykształcenie wyższe techniczne. Ma żonę i dwoje dzieci.


Podczas konwencji sygnatariusze Porozumienia skierowali pisemny apel do premiera rządu, ministra zdrowia, ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie utworzenia dyspozytorni numeru 999 w Ostrowie Wielkopolskim.