Gmina Przygodzice w powiecie ostrowskim pomimo kryzysu chce inwestować. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie zamierza przeznaczyć aż 30 % wszystkich środków.  Plany są ambitne, oby nie był to przedwyborczy rok obietnic.Samorząd na inwestycje, chce przeznaczyć prawie 9 milionów 200 tysięcy złotych. To o ponad milion złotych więcej w porównaniu z rokiem 2009.


 


Najwięcej budżetowych pieniędzy, bo aż 2 miliony 100 tysięcy złotych  pochłonie budowa kanalizacji sanitarnej w Jankowie Przygodzkim. To kontynuacja rozpoczętej w 2009 roku inwestycji. Gmina na to zadanie dostała cztery miliony dofinansowania zProgramu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Spora część pieniędzy będzie przeznaczona na inwestycje drogowe, szczególnie na te dojazdowe do gruntów rolnych.W sumie na ten cel przeznaczy milion 600 tysięcy złotych.


 


 


Planowany dochód w 2010 roku to 25 miliony 900 tysięcy złotych, gmina ma zamiar wydać 31 milionów 500 tysięcy złotych. Tym samym deficyt wyniesie około 5 milionów złotych. Będzie on pokryty miedzy innymi z kredytów i nadwyżek budżetowych za 2009 rok.