Blisko 24 tysiące złotych strat – na tyle policjanci wycenili szkody wyrządzone przez działalność dwóch 29-latków z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyźni włamywali się do altan na ogródkach działkowych, piwnic, okradli także sklep. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia a włamywacze odpowiedzą przed sądem


Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami m. in. do ogródków działkowych, piwnic oraz sklepu odzieżowego. Łupem złodziei był m. in. sprzęt elektroniczny, odzież, rowery oraz sprzęt wędkarski.

- Kryminalni uzyskali materiały, dzięki którym wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi przestępstwami. W tym czasie przesłuchali też wielu świadków. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że osobami podejrzanymi o włamania i kradzieże jest dwóch 29-latków – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

Do zatrzymania podejrzanych doszło na przełomie stycznia i lutego. Mężczyźni przyznali się do kradzieży i włamań. Pierwszy z nich, recydywista, odpowie za dwie kradzieże i cztery włamania, którymi naraził właścicieli na straty sięgające blisko 19 tys. zł. Drugiemu zarzuca się włamania na terenie ogródków działkowych i wyrządzenie strat w wysokości prawie 5 tys. zł.