III Liceum Ogólnokształcące w nowym roku szkolnym 2016/ 2017 rozszerza swoją ofertę edukacyjną skierowaną do absolwentów gimnazjów. Staje się to możliwe, dzięki podpisanej w dniu 13 kwietnia 2016 r. umową o współpracy pomiędzy Liceum a Szkołą Główną Handlową w Warszawie.


- III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim z pełnym sukcesem aplikowało do programu ogłoszonego przez SGH w Warszawie. Nabór do programu przeprowadzono           w okresie styczeń - marzec 2016 roku. Zainteresowanie szkół ponadgimnazjalnych programem było bardzo wysokie: przyjęto ponad 100 wniosków od 77 szkół. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji nasza szkoła znalazła się wśród 45 szkół ponadgimnazjalnych     z całej Polski, które przez władze uczelni zostały wybrane do współpracy w ramach programu "Klasa akademicka SGH" - mówi dyrektor szkoły Maria Tomalak

Celem programu „Klasa akademicka SGH” jest rozwinięcie współpracy Uczelni z wyróżniającymi się liceami w Polsce. Udział w programie stwarza licealistom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim, zdobywania wiedzy ekonomicznej i kształtowania postaw przedsiębiorczych. Program pozwoli także poznać ofertę edukacyjną Uczelni i ułatwi uczniom dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. 

W ramach programu organizowane będą dla uczniów dedykowane zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Zajęcia odbywać się będą na terenie kampusu Uczelni oraz w siedzibie Szkoły. Program stwarza także możliwość rozwijania współpracy w zakresie tutoringu dla najlepszych uczniów, korzystania z Biblioteki SGH, czy też współpracy ze studenckimi kołami naukowymi. 

- Cieszę się bardzo, z nawiązanej współpracy. Moja szkoła i nauczyciele są przygotowani do podjęcia kolejnego, innowacyjnego przedsięwzięcia, które wpłynie na dalsze podniesienie jakości naszej pracy. Ważne jest też to, że Klasa akademicka SGH jest propozycją skierowaną do uczniów, którzy legitymują się wysokimi osiągnięciami, chcą się rozwijać, mają ponadprzeciętną motywację i są zdeterminowani w osiąganiu sukcesu edukacyjnego, zawodowego i życiowego. Jest też propozycją dla tych, którzy planują podjęcie studiów wyższych między innymi na kierunkach: administracja, e-biznes, ekonomia, zarządzanie, marketing, finanse i rachunkowość, systemy informacyjne, europeistyka, stosunki międzynarodowe. Pragnę jeszcze nadmienić, że Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce, a także jeden                     z najlepszych uniwersytetów o tym profilu w Europie. Według badań wynagrodzeń przeprowadzonych przez Sedlak & Sedlak, absolwenci SGH zarabiają najwięcej ze wszystkich absolwentów szkół wyższych w Polsce. Mediana ich wynagrodzeń w 2014 roku wyniosła aż 8700 zł brutto, 25% absolwentów Szkoły Głównej Handlowej zarabia 15000 zł miesięcznie. Badania przeprowadzone przez uczelnię potwierdzają, że wszyscy absolwenci SGH znajdują zatrudnienie do pół roku od otrzymania dyplomu – stwierdziła dyrektor Maria Tomalak