Ponad 80 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy III rajdu wiosennego "Krokus". Kierowcy rywalizowali o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Na trasie rajdu próby sprawnościowe oraz sprawdzian wiedzy przygotowany przez Automobil Klub Ostrowski. Przy okazji możliwość zwiedzania malowniczych zakątków powiatu ostrowskiego. 


9:30. Parking przy ostrowskim zalewie Piaski-Szczygliczka. Na starcie wiosennego rajdu "Krokus" 20 załóg. Każda z nich dostaje do ręki kopertę z planem rajdu tzw. itinerary.


 


To jakby mapa, ale wbrew oczekiwaniom uczestników nic nie jest tam podane jak na tacy.


 


Do pokonania uczestnicy rajdu mieli około 80 kilometrów.


 


Na starcie m.in. załoga redakcji tygodnika "Nasz Rynek". Dziennikarze pokazują, że nie tylko w piórze potrafią być mocni.


 


Tak jak na polskich drogach i w tym rajdzie liczą się nie tylko umiejętności ale i spryt na drodze.


 


Ekipa telewizji Proart tym razem nie startowała w rajdzie. Postanowiliśmy natomiast wyruszyć za jedną z ekip. Początkowo zawodnicy parli mocno do przodu i tak się zapędzili, że ...zgubili drogę. Zgodnie z planem jazdy musieli wrócić do ostatniego punktu. Ostatecznie dojechali na 6-tym miejscu.


 


 


 


Zwyciężyła załoga nr 11 Rant Adam/Romaniuk Piotr w Hondzie Civic. Najlepsza kobieca załoga to natomiast Katarzyna Strzelkowska i Marianna Grzelak.


 


 


Organizatorem III wiosennego rajdu "Krokus" oprócz oraz Atuomobilklubu Ostrowskiego było Miasto Ostrów Wielkopolski. Niestety żaden z jego przedstawiciel nie dotarł na start imprezy.