Nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny powstaje na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Pierwotnie miało tam powstać pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Starostwo zmieniło jednak plany. Zamiast jednego boiska będzie kilka.


 


Pierwsze prace przy modernizacji boiska ruszyły już w ubiegłym roku. Za prawie milion złotych wykonano niezbędne i konieczne odwodnienie terenu, korytowanie i utwardzenie terenu. Na tym prace się zakończyły. Obecny starosta co do dalszej inwestycji ma nieco inne plany. Projekt jest już w trakcie korekty.


Pierwotnie inwestycja miała pochłonąć około trzech milionów złotych. Dziś już wiadomo, że zamknie się prawdopodobnie w kwocie miliona 800 tysięcy złotych. Starosta Paweł Rajski nie ukrywa, ze przy tej inwestycji liczy na wsparcie zarówno Urzędu Marszałkowskiego jak i Gminy Przygodzice. Ta ostatnia już wyraziła chęć pomocy finansowej.


Budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach to dobra informacja. Teraz młodzież ćwiczy na dość małej sali gimnastycznej. Tak profesjonalny nowy kompleks na pewno urozmaici im zajęcia W-F.


Już dziś wiadomo, że z obiektu będą mogli korzystać także mieszkańcy Gminy Przygodzice a także Ochotnicze Straże Pożarne. Także z myslą o nich powstaje bowiem specjalny tor przeszkód.