Najnowsze aktualności

Czołowe drużyny ligi rywalami Ostrovii
24. marca 2017, 13:25

Na ostatnią prostą wkraczają tegoroczne rozgrywki w I lidze piłki ręcznej. Szczypiornistom Ostrovii pozostało jeszcze sześć spotkań do zakończenia. W tych meczach biało-czerwoni zagrają głównie z zespołami z ligowej czołówki. Aktualnie podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego z dorobkiem 26 punktów zajmują czwarte miejsce w pierwszoligowej tabeli. »

Ponad 36 litrów krwi w akcji "SpoKREWnieni służbą"
24. marca 2017, 13:25

Dziś drzwi ostrowskiej Komendy Powiatowej Policji otwarte były dla wszystkich, którzy postanowili włączyć się do akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W akcję włączyli się też uczniowie ostrowskich szkół średnich. Cała krew pobrana podczas zbiórki zasili ogólnopolski bank krwi. »

Oliwer pogryziony przez psa wychodzi do domu
24. marca 2017, 13:25

6-latek dotkliwie pogryziony przez psa wychodzi do domu – taką informację podali dziś lekarze z ostrowskiego szpitala podczas konferencji prasowej.  Chłopiec czuje się dobrze, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, jest pod stałą opieką psychologa. Rany się goją. Oliwera czeka długa rehabilitacja i operacja odtworzenia mocno uszkodzonego ucha. »

6-latek pogryziony przez psa wybudzony ze śpiączki! Rozmawia już z personelem
24. marca 2017, 13:25

Dobra wiadomość płynie do nas z ostrowskiego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla dzieci. Lekarzom udało się wybudzić 6-letniego Oliwera ze śpiączki farmakologicznej. Uśpili go ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, co w opinii ostrowskich lekarzy było bardzo dobrą decyzją. Chłopiec rozmawia z personelem. Niestety pamięta całe zajście.  »

Zabłocony kojec i zgniłe jedzenie. Pies odebrany właścicielowi
24. marca 2017, 13:25

Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS interweniowało w Pleszewie. Działacze otrzymali informację, że w centrum miasta jeden z psów przebywa w skrajnie złych warunkach. Okazało się, że właścicielami czworonoga są znani w regionie przedsiębiorcy. Pies został odebrany, a sprawa skierowana zostanie do prokuratury. »

Rusza budowa drogi na ul. Jankowskiego
24. marca 2017, 13:25

Rozpoczął się remontu ulicy Jankowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W pierwszej kolejności prace związane z kanalizacją prowadzi spółka Wodkan, w połowie kwietnia ma rozpocząć się budowa właściwej nawierzchni. Całość inwestycji ma być zrealizowana do końca czerwca bieżącego roku.  »

Oszuści w formie. Łupem padło 25 tysięcy
24. marca 2017, 13:25

Oszuści znów w akcji. Po metodach „na wnuczka” czy „na policjanta” wyłudzacze pieniędzy idą krok dalej i podają się za pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej. W Ostrowie Wielkopolskim 79-letnia mieszkanka straciła 25 tysięcy złotych po tym, jak do swojego mieszkania wpuściła obcego sobie mężczyznę. »

Pomoc dla Afryki. Tony darów
24. marca 2017, 13:25

Nie w kilogramach, a w tonach liczone są dary zebrane podczas 6. edycji akcji "Opatrunek na Ratunek" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Wolontariusze przez kilka tygodni zbierali jednorazowe rękawiczki, opatrunki, igły, kompresy, bandaże i szczoteczki do zębów. Dary trafią do szpitali w Afryce.  »
Archiwum {{ currentYear }} {{ months[currentMonth - 1] }}
Wybierz rok, z którego chciałbyś przeglądać wpisy:

Wyszukiwanie

Wiadomości

Wideo

Inne