Imieniny: Belindy, Bronisza, Idziego
Data: 01-09-15
Godzina:
online program tv
  • 11.50 Zwiastun – magazyn filmowy
  • 12.20 Motocrossowe święto w Ostrowie- reportaż
  • 12.30 Magdalenka - reportaż
  • 12,50 Powiat ostrowski - strategia otwarta na rozwój
  • 13.15 To i owo – program młodzieżowy

kreska
linia interwencyjna

661 997 997

aktualności
Pierwsze bociany w gnieździe!  28 marca 2011
Już są! Prawdopodobnie pierwsza bociania para zawitała dziś do gniazda w Lewkowie. Przylot tych ptaków zwiastujących wiosnę można było na żywo oglądać za pomocą strony internetowej www.bociany.tv. Boćki zawitały do gniazda w Lewkowie dosłownie na chwilę, potem odleciały. Miejmy nadzieję, że jeszcze dziś tam wrócą. 
 

Kamera w Lewkowie pojawiła się pod koniec marca. Jej montaż trwał cztery dni, wiele zależało od pogody, ta wyjątkowo była kapryśna. Kiedy już była prawie zamontowana, ze względów technicznych trzeba było przesunąć słup o kilka metrów. Wreszcie się udało. Wszystko dzięki wytrwałości pracowników przedsiębiorstwa Promax.
Kamera już jest. Teraz każdy z dowolnego zakątka ziemi może podglądać lewkowskie boćki i to nie w byle jakiej jakości. Kamera jest bardzo profesjonalna. Kamera jednak nie jest zamontowana w gnieździe, wszystko z myślą o bezpieczeństwie ptaków.
Wystarczy wejść na stronę internetową www.bociany.tv. Kamera zainstalowana jest na ulicy Kwiatkowskiej w Lewkowie. To właśnie do tego gniazda dziś przed południem zawitały pierwsze bociany. Mieszkańcy wsi nie ukrywają, że ich przylot zawsze kojarzy się z tak długo wyczekiwana wiosną. Początkowo ptaki budowały gniazda na przydrożnych drzewach. Pięć lat temu dla nich postawiono słup ze specjalnym koszem umożliwiającym budowę gniazda.
Strona www.bociany.tv to także aktualności z życia bocianiej pary, galeria zdjęć, forum, historia gniazda i słów kilka o bocianach. Zapraszamy zatem na www.bociany.tv
""

Dziennikarz Proart


Zobacz to:

Tv Wydarzenia - 2011-03-28

<<<powrót

 
© Copyright PROART